Sunku ir juokinga

 

Mokymasis niekada nebūna paprastas - nes tai yra naujos žinios, tai yra mums nežinomi dalykai. Juk jei mokytis būtų pernelyg lengva, tai reikštų, kad mokomės kažko, kas jau ir taip žinoma - o tai reikštų, kad ir išmokstame mažai. Būtent tas mokymosi sunkumas kartais ir sustabdo - mums atrodo, kad kažką per sunku suprasti, kažkur bus per daug vargo.

Kartais išties būna sunku mokytis. Bet tai reiškia, kad išties kažko naujo ir išmokstame. O kai atrodo, kad taip sunku, kad beviltiška - reiškia, kad išmokti galime labai labai daug. Tereikia nerti į visą tą nesuprantamumą, į visas tas naujas ir nesuvokiamas žinias. Po kiek laiko tos žinios ims kristalizuotis, jos ims ryškėti ir pradės rastis kažkas visiškai naujo. Jei pavyks pereiti tą nesupratimo etapą - tai reikš, kad išties išmokome kažko kardinaliai naujo.

Kita vertus, yra ir vienas paprastas dalykas, kuris labai labai palengvina mokymąsi, netgi kai žinios itin sunkios. Tas paprastas dalykas - tai humoras. Jei tik mes darome juokus, jei tik mes smaginamės iš tų dalykų, kuriuose mokomės - tai mes gauname geras emocijas, kurios mus perveda per visus sunkumus. Ir štai tada jau visiškai nejučia, nei nepastebėję sunkumų, mes galime išmokti kažko, kas atrodė neįmanoma.

Ku linksmiau yra mokytis, tuo daugiau galime išmokti :D

Iliustracija: "Meditacija prie jūros", XIXa. pabaiga, autorius nežinomas.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti